Dünyanın İlk Hiper Ölçeklenebilir Güvenlik Duvarı

 


Geniş, entegre ve otomatikleştirilmiş siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri olan FortiNet, geçtiğimiz haftalarda dünyanın ilk hiper ölçekli güvenlik duvarını duyurdu. FortiGate 4400F Güvenlik Duvarı, benzer ürünlerden 13 kata kadar daha iyi, benzeri görülmemiş ölçek ve performans sunar. Hiper ölçekli veri merkezlerini ve 5G ağlarını güvence altına alabilen tek ağ güvenlik duvarı olan FortiGate 4400F, veri merkezi güvenliği için neyin mümkün olduğu konusunda sektöre liderlik etmektedir.

FortiGate 4400F , artan iş gereksinimlerini karşılamak için tek bir cihazda benzersiz performans, ölçeklenebilirlik ve güvenlik sağlamak üzere Güvenlik Bilgi İşlem Derecelendirmeleri için yeni kilometre taşları belirlemektedir.

FortiGate 4400F, FortiNet'in en yeni yedinci nesil ağ işlemcisi (NP7) tarafından güçlendirilerek donanım hızlandırma sunarak, onu hiper ölçekli veri merkezlerini ve 5G ağlarını güvence altına alacak kadar hızlı olan tek ağ güvenlik duvarı haline getiriyor.

Hiper Ölçekli Veri Merkezleri Hiper Ölçekli Güvenlik Gerektirmektedir

Günümüzün dijital olarak en yenilikçi kuruluşları, güvenlik çözümlerinin performans yeteneklerini hızla geride bırakan, artan ve genellikle öngörülemeyen kapasite ihtiyaçlarıyla karşı karşıyadır. Sonuç olarak, güvenlik, çoğu hiper ölçekli veri merkezine giren ve çıkan trafiğin tıkanma noktası haline geldi ve kullanıcı deneyimini olumsuz yönde etkiledi. Tüm trafiğin bir kuruluşun ağına güvenlik olmadan serbestçe akmasına izin vermek, kuruluşları siber saldırı riskiyle karşı karşıya bırakır, bu da marka itibarlarına ciddi şekilde zarar verebilir ve uzun süreli kesinti nedeniyle potansiyel gelir kaybına neden olabilir. Pek çok kuruluş hiper ölçekli ağ mimarilerini başarıyla dağıtmış olsa da hiper ölçekli güvenliğe ulaşmak önemli bir zorluk olmuştur. Bugüne kadar, bazı satıcılar, hantal ve pahalı olduğu kanıtlanmış bir hiper ölçekli mimari elde etmek için birlikte düzenlenmiş birden fazla güvenlik duvarı aracılığıyla hiper ölçekli güvenlik uyguladıklarını iddia ediyorlar. FortiGate 4400F'nin amaca yönelik olarak oluşturulmuş NP7 ağ işlemcileri aracılığıyla donanım hızlandırma, günümüzün hiper ölçekli veri merkezlerinin büyümesine ayak uyduran ve aşağıdaki kullanım durumlarını mümkün kılan güvenlik performansı ve ölçeğine sahip ilk tek kompakt cihazı benzersiz bir şekilde sunar:

-Yüksek Hızlı e-Perakende: Yüksek hızlı e-perakende işletmelerinin, saniyede on milyonlarca bağlantıyı destekleyerek, temel 4. katman güvenliğini etkinleştirerek ve dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırılarına karşı donanımla hızlandırılmış önleme sağlayarak müşterileri için mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sunmalarına olanak tanır.
-Son teknoloji araştırma: 100 Gb / sn'ye kadar çok büyük veri kümelerinin güvenli aktarımını destekleyerek son teknoloji araştırma tesisleri ve petrol ve gaz gibi diğer dikeyler için üretkenliği artırır. Yüksek hızlarda şifreleme gerektiren durumlarda, yüksek bant genişliğine sahip IPsec tünel akışlarını desteklemek için IPsec kesintisiz olarak açılabilir.
-Finans kurumları, bulut sağlayıcıları ve diğer büyük kuruluşlar: İşletmelerin üretkenliği ve geliri artırmak için hizmetleri mümkün olan en çevik ve güvenli şekilde başlatmasına olanak tanır. FortiGate 4400F, VXLAN tabanlı segmentasyonu hızlandırarak, fiziksel ve sanallaştırılmış alanlarda birlikte barındırılan büyük ölçekli hizmetler arasında süper hızlı iletişim sağlar. Bu büyük ölçekli segmentler, temel 4. Katman veya gelişmiş 7. Katman güvenliği ile korunabilir.

5G Hızları, Ayakta Kalabilecek Ölçekte Güvenlik Gerektirir

Günümüzün hiper bağlantılı dünyası, kullanıcıdan kullanıcıya, kullanıcıdan makineye ve makineden makineye iletişime olanak tanır ve bu da büyük ölçekte sağlanacak büyük güvenlik taleplerini beraberinde getirir. 4G, 5G'ye geçerken, ağ operasyon ekiplerinin hem güvenliği hem de iş sürekliliğini sağlaması gerektiğinden, bu talepler sınırlarını zorlayacaktır. Çoğu çözüm, IPv4 adres kıtlığının, artan mobil bant genişliği taleplerinin ve altyapıyı birbirine bağlayan artan sayıda şifreli tünellerin üstesinden gelmek için gereken ölçeğe sahip değildir ve bu da taşıyıcıların büyük bir müşteri kitlesini desteklemesini engellemektedir. FortiGate 4400F bu sorunlu noktaları benzersiz bir şekilde ele alarak şunları sunar:

-Donanımla hızlandırılmış kullanıcı oturumu kurulum hızları, düşük gecikme süresi ve denetim ve kontrol için donanım destekli günlük kaydı ile kullanıcı deneyimini korurken hiper ölçekli Paket Teslim Ağı'nı (PDN) etkinleştiren taşıyıcı sınıfı ağ adresi çevirisi (CGNAT).
-Hizmet sağlayıcıların yatırım getirisini en üst düzeye çıkaran yüksek kapasiteli ağlar oluşturmasını sağlamak için 4G'de Güvenlik Ağ Geçidi (SecGW) ve Radyo Erişim Ağı (RAN) kontrolü için 5G mobil için kritik ölçek.
-Hizmet sağlayıcıların, URL filtreleme gibi teknolojilerle ebeveyn kontrolü gibi ek katma değerli hizmetler sunarak müşteri tekliflerini farklılaştırmasına olanak tanır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

نموذج الاتصال

Sunucu Optimizasyon bilgisayar servis izmir bilgisayar servisi izmir asus servis izmir asus notebook servis izmir hp servisi izmir acer servisi izmir boşanma avukatı