IP adresi gizleme nedir ve nasıl yapılır?


IP adresi gizleme nedir ve nasıl yapılır?
İnternette çevrimiçi olmak için farklı bir IP adresi almak ve gizli kalmak mümkün müdür?
IP adresinizi yani bilgisayardaki ağ bağlantısına atanan benzersiz numarayı gizlemenin için bir kaç yolu vardır.
Kullanıcıların kendi IP adresini gizlemek istemelerinin en büyük 4 nedeni:
1. Coğrafi konumu gizlemek
2. Web izlemesini engellemek
3. Dijital ayak izi bırakmaktan kaçınmak
4. IP adresi yasakları veya kara listeleri bypass ederek güvenli bir şekilde gezinmek
Güvenilir Proxy veya Sanal Özel Ağ (VPN) kullanın bu hizmetlere kaydolun ve çevrimiçi bağlantınızda interneti farklı bir IP adresi kullanarak gezinin.
Bazı VPN sağlayıcıları şunlardır:
VPN ücretsiz olabilir ya da hizmet için ödeme yapabilirsiniz. VPN Servisleri internette size farklı bir IP adresi atamak için yardımcı olabilir, ancak güvenilirlik geniş bir konudur ve sağlayıcılar arasında farklar vardır.
Burarada verdiğimiz örnek servslerden başka birçok vekil sunucu üzerinden kişisel VPN hizmetini kullanarak avantajlar (kullanışlılık, güvenlik, engellenen sitelere erişim) vardır.
Kolay Yol
Ücretsiz Wi-Fi
Eviniz dışında ücretsiz Wi-Fi kullanın. Bir IP adresi sizinle birlikte seyahat etmez. Sadece bir kahve dükkanı, kitapçı ya da otel lobisinde gidin ve kendi Wi-Fi bağlantılarından internete girin. Yani, kendi kullandığınız IP adresinizi gizlemenizi sağlayacaktır. Dışarıdan bu şekilde bağlandığınız sürece online konum olarak onların ağının IP adresini kullanmış olacaksınız.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

نموذج الاتصال

Sunucu Optimizasyon bilgisayar servis izmir bilgisayar servisi izmir asus servis izmir asus notebook servis izmir hp servisi izmir acer servisi izmir boşanma avukatı